Sa lažnim matičnim brojem 7.724 birača * Pismo premijeru * Zabranjen uvoz mesa zbog afričke kuge svinja * Kupila šumu za 26.000, pošto su ucrtani poslovni prostori * Odrediti tačne adrese za skoro 300.000 građana * Prvi pravi test za „crvene” * Struja može da poskupi do 1,6 odsto
  Izdanje: 03-12-2019

Duško Knežević, vlasnik Atlas grupe:
Sa Milom Đukanovićem sam dogovorio i reket za DPS u iznosu od 200.000 dolara.

Srijeću se dva poznanika
- Kako su ti djeca?
- Dobro su. Jedan završio za učitelja, drugi za doktora, kćerka mi je vaspitačica, a najmlađi je lopov.
- Toliko divne djece, a lopova držite u kući?!
- On nas izdržava, ostali su nezaposleni!

Upravnik zatvora prilazi zatvoreniku osuđenom na električnu stolicu.
– Imate li posljednju želju? - upita ga.
– Da, držite me, molim vas, za ruku.

Sport - datum: 2019-12-02 PLJEVLJACI USPJELI DA DOĐU DO BODOVA U DUELU SA KOMOM
Grb Rudara Rudar pobjegao iz zone baraža
Rudar je pobijedio Kom, pretekao ekipu sa Zlatice na tabeli i makar za par dana biće van zone baraža. Iako je bilo hladno, možda par stepeni iznad nule, igrači na terenu su se potrudili da se oduže najupornijim promrzlim ljubiteljima fudbala. Većina njih je zadovoljna napustila tribine, ali i da je Kom došao do boda ne bi bilo nezasluženo. Važnost utakmice i rano vođstvo domaćih uslovili su visok tempo svih 98 minuta koliko je ukupno trajao ovaj meč. Rijetkost je da dva najbolja strijelca ekipa na jednoj utakmici ne realizuju jedanaesterac, ali i to se desilo domaćem timu na ovom meču. Nakon drugog penala za Rudar i velikih protesta na tribine je morao šef struke Koma Viktor Trenevski.

-Nikada u svom životu nisam opsovao sudiju, možda sam opsovao u afektu, ali sudiju ne. Prvi put sam vidio da se na asistenciju pomoćnog sudije svira jedanaesterac i to je doprinijelo mojoj nervozi jer se sve češće sviraju najstrože kazne protiv nas. Izvinjavam se zbog svog neprimjernog ponašanja. Mislim da je utakmica bila lijepa za gledanje, a mi smo na žalost izgubili i došli u nezavidan položaj. Odigrali smo loše prvo poluvrijeme, prmiili smo golove iz naših grešaka. Čestitam Rudaru, a mi se okrećemo narednim utakmicama - kazao je Trenevski poslije meča.

Nije se mnogo čekalo na prvo uzbuđenje. Već u 8. minutu Velizar Janketić ušao je u šesnasterac, golman Marko Novović se bacio, a Janketić samo sklonio loptu i sačekao da ga golman Koma sruši. Najbolji strijelac Pljevljaka uzeo je loptu u ruke, postavio na bijelu tačku, šutirao, ali je Novović „pročitao” na koju će stranu šutirati i paradom sačuvao gol. U nastavku akcije, poslije kornera, lopta se odbila do Marka Krasića koji je iskosa sa desne strane šutirao i zatresao mrežu. Desetak minuta nakon toga korner je sa desne strane izveo Krasić, a Janketić usamljen na drugoj stativi glavom sproveo loptu u mrežu za 2:0. Minut kasnije Janketić je sa dvadestek metara „uhvatio” volej, a golman Koma imao dosta sreće. Kom je sve češće napado, a najopasniji su bili iz prekida. U 24. minutu centrirao je Nikola Đurković, a Miloš Radulović glavom smanjio na prednost domaćina. U 33. Minutu, Vule Vujačić je sa 16 metara pogodio stativu lopta se odbila do Marka Vukovića, koji je šutirao, a Novović odbranio. Vuković je ponovo došao do lopte na njega je startovao Marino Nuculović, a na asistenciju pomoćnika Jovana Došljaka koji je imao dobar pregled situacije, Miloš Novović je dosudio još jedan penal. Nasjtrožu kaznu izveo je Vule Vujačić, a Novović drugi put na ovoj utakmici odbranio je šut sa jedanaest metara. Kada se očekivao kraj poluvremena, Vujačić je loptu proslijedio do Tiago Farie koji je rutinski riješio situaciju jedan na jedan sa golmanom gostiju - 3:1.

U drugom poluvremenu viđena je potpuna dominacija Koma, a već u 52. minutu evrogol postigao je Nedeljko Vlahović kojeg je pljevaljska publika nagradila aplauzom. U poslednjem minutu nadoknade kom je mogao do izjednačenja, ali Goran Vujović iz povoljne situacije nije bio precizan. Na kraju usliejdilo je slavlje domaćih.

- Ovo je bila vrlo važna utakmica za nas. Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme, postigli smo tri gola, nismo uspjeli da realizujemo dva penala i to nas nije poremetilo. U drugom poluvrmenu Kom je vrlo brzo postigao gol, imao šansi, ali imali smo ih i mi. Pobjedili smo direktnog konkurenta i povećali bodovnu zalihu. U narednom kolu čeka nas vrlo važna utakmica sa Petrovcem i nadamo sad a ćemo u naredna dva kola uzeti još koji bod - kazao je pomoćni trener Rudara Vuko Bogavac.

M.P.

Rudar - Kom 3:2 (2:1)
Stadion pod Golubinjom. Gledalaca: 200. Sudija Miloš Novović (Podgorica) - 2. Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) 2. i Jovan Došljak (Berane) 2. Strijelci: Krasić u 10, Janketić u 19. i Tiago Faria u 45 +1 za Rudar, a Radulović u 24. i Vlahović u 52. minutu za Kom. Žuti kartoni: Kaltak, Vuković, Krasić, Seratlić (Rudar). Crveni karton Viktor Trenevski, trener Koma u 34. minutu.

RUDAR: Kaltak 1,5, Tomašević 2, Vuković 1,5 (od 88. Golubović-), Krasić 2, Marković 1,5, Tiago Faria 1,5, Kašćelan 2, Ćuković 2, Vujačić 1,5 (od 84. Perišić-), Seratlić 1,5, Janketić 2 (od 90+1 Mrdak-).

KOM: Novović 2,5, Nuculović 1,5, Popović 1 (od 46. Golubović 2), Đurković 1,5, Sentoku 1, Vujović 1,5, Orlandić 1,5, Kaluđerović 1 (od 46. Vlahović 2), Rjošuke1,5 (od 72. Gardašević-), Radulović 1,5, Milović 1,5.

Igrač utakmice: Marko Novović (Petrovac) - 2,5